27. srpnja 2024.

Vidimo se na brdu filmova

U srijedu 24. srpnja svečano je otvoren Cinehill, a u nedjelju, na dan zatvaranja, očekuje nas poseban događaj — predstavljanje STIFF-a.
Program STIFF-a na Cinehillu održava se 27. srpnja od 13:30 do 14:40 sati.
S mladim filmašima iz cijelog svijeta okupljenima u programu Kampus DHFR gledamo:

Nestanak Toma R., Paul Sirague, 19′, Belgija, 2020. INSAS – Atelier de Realisation
– Dana 22. ožujka 1997. Tom R. nestane. Dvadeset i tri godine kasnije, filmska ekipa pokušava riješiti misterij.
Varljivo, Ely Chevillot, 17′, Belgija, 2016. Institut des Arts de Diffusion, Louvain-la-Neuve, Belgija
– Žena se bori da smanji sumnjiv kontakt svog mladog sina s drugim djetetom na susjednom bazenu
Svjetlosne godine, Monika Proba, 28′, Poljska, 2021. Munk Studio – Polish Filmmakers Association
– Vitali je oduvijek htio biti svećenik. Mora učiniti samo još jednu stvar prema pravilima Istočne Pravoslavne Crkve – pronaći si suprugu. Iščekujući promjenu, unajmljuje stan sa svojim prijateljem iz sjemeništa. Oni pretvaraju dvije male sobice ispunjene knjigama i ikonama u svoj vlastiti svijet izvan vremena i ovozemaljskih pravila. Godine prolaze i Vitalijeva obitelj još uvijek očekuje povratak mladog svećenika.”
Pussy, Renata Gasiorowska, 8′, Poljska, 2016. Polish National Film School in Lodz
– Djevojka odlučuje provesti večer sama kod kuće i počastiti se solo seansom užitka, no neće sve ići po planu.
Krhko, Tomislav Šoban, 23′, Hrvatska, 2019. Akademija dramske umjetnosti, Zagreb
– Alma, mlada diplomirana glumica, prolazi niz glumačkih proba i projekata dok traži stan, a njezina najbolja prijateljica odlazi živjeti u Belgiju.

Vidimo se na zelenom tepihu Petehovca uz odlične nagrađene filmove te se vidimo u Art-kinu od 21. do 23.11.2024.