14. srpnja 2023.

UNUTARNJA TIŠINA – uspješno završen projekt

NAZIV PROJEKTA: Unutarnja tišina
MJESTO PROVEDBE: Akademija primijenjenih umjetnosti u Rijeci
VRIJEME PROVEDBE: Od 15.03.2023. do 14.07.2023.

CILJ: Diplomski rad u kojem istraživanjem različite forme kukuljica. Pritom ispitujem kako to čine živa bića u prirodi, te kako i gdje takvi postupci nalaze svoj oblik u umjetničkom svijetu. Praktični dio diplomskog rada UNUTARNJA TIŠINA – introspekcija izražena kroz kiparski prostor, sastojao bi se od glinenih kukuljica kombiniranih s ostalim materijalima kao što su: tkanina, žica i konac. Ne manje važan dio bit će i analiza i predstavljanje likovno-pedagoškog rada sa studentima u formi jednodnevne radionice u kojima će sudionici putem glinenih pločica prikazati svoje trenutne emocije. Svaka pločica postat će dio cjeline (zajednički rad) – izvan kukuljica.

Odaziv publike na projekt bio je oko 30 ljudi od kojih su 14 bili studenti i studentice. U projektu je sudjelovalo 9 studenata i studentica.

Utjecaj projekta na studentsku zajednicu i unaprjeđenje standarda:

Studenti su stekli nova iskustva na radionici.

Unutarnja tišina odnosi se na subjektivno stanje, samim time izlaganje pred publikom bilo mi je od velike važnosti jer sam uz ovaj projekt izašla iz svoje zone komfora.”

Voditeljica projekta je APURI studentica Matea Oslić, a projekt se provodi uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.