04. lipnja 2024.

Rijeka – izložba fotografija i premijera kratkog filma – uspješno završen projekt

NAZIV PROJEKTA: Rijeka – izložba fotografija, filma i završnog rada
MJESTO PROVEDBE: Rijeka, Galerija SKC
VRIJEME PROVEDBE: 1.2.2024. – 13.6.2024.

CILJ: Ovim projektom sam ostvario svoju prvu samostalnu izložbu crno bijelih fotografija i kratkog dokumentarnog filma na temu grada Rijeke, odnosno tko je i što je Rijeka, a također sam izložio i završni rad s preddiplomskog studija Grafički dizajn i vizualne komunikacije s Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci. Kroz izložbu sam htio potaknuti posjetitelje na različite osjećaje o gradu i životu u njemu te kroz neke radove potaknuti na kritičko razmišljanje o pojedinim problemima u gradu što sam i učinio pomnim odabirom fotografija. Također, cilj je bio i potaknuti studente na izlaganje u samoj Galeriji, što sam i učinio jer sam ih nekoliko uputio na natječaj Studentskog kulturnog centra u Rijeci za financiranje studentskih projekata, a nekoliko studenata je bilo zainteresirano za izlaganje u Galeriji i sam proces.

Događaj je posjetilo između 80-ak ljudi od kojih su 50-ak bili studenti i studentice. Projekt je samostalno proveo student.

Utjecaj projekta na studentsku zajednicu i unaprjeđenje standarda:

Ovom izložbom sam potaknuo dosta studenata na izlaganje u Galeriji i prijavljivanje na Natječaj za financiranje studentskih projekata Studentskog kulturnog centra u Rijeci.

Iskustvo u prijavljivanju na natječaj za financiranje projekata, iskustvo u raspolaganju danim novcem, organizacijom i provedbom projekta, iskustvo s tiskarom i samostalnim tiskanjem.

Svjetionik

Torpedo

Teklić

Visit Rijeka

UNIRI

„Rijeka“ – izložba fotografija i premijera kratkog filma

Ovaj petak student Mario Lombarović po prvi put samostalno riječkoj publici predstavlja „svoju“ Rijeku – kroz fotografije i kratki dokumentarni film. Fotografskim medijem izložba propituje što je i tko je Rijeka, motivima, okolinom i situacijama koji obilježavaju grad i čine ga prepoznatljivim.

Otvorenje izložbe će se održati  ovaj petak, 7. lipnja s početkom u 18 sati, a izložba je otvorena u radno vrijeme galerije – radnim danom i subotom od 17 do 20 sati.

O AUTORU:

Osim umjetničkog autorstva izložbe student Mario Lombarović porijeklom iz Slavonije, umjetničkog imena mareeou, potpisuje i vizualni identitet koji je ujedno i njegov završni rad preddiplomskog studija Grafički dizajn i vizualne komunikacije na Akademiji primijenjenih umjetnosti u Rijeci (mentor red. prof. art. Aljoša Brajdić).

Voditelj projekta je APURI student Mario Lombarović, a izložba je dio projekta koji se provodi uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.