25. srpnja 2024.

PRANJE SIVILA KROZ UMJETNOST – uspješno završen projekt

NAZIV PROJEKTA: Pranje sivila kroz umjetnost
MJESTO PROVEDBE: Kampus, zid uz praonicu Studentskog centra
VRIJEME PROVEDBE: srpanj 2024.

CILJ: Pretvoriti jednostavan zid pored praonice rublja u studentskom naselju u živopisan i inspirativan prostor. Uz estetiku, mural je i funkcionalan zbog lakšeg pronalaženja praonice.

Utjecaj projekta na studentsku zajednicu i unaprjeđenje standarda:

Projekt je pridonio poboljšanju studentske zajednice, stvarajući ljepše i inspirativnije okruženje. Vjerujem da će projekt i sama ideja nadahnuti i potaknuti kreativnost drugih studenata i studentica. Osim vizualnog aspekta, projekt ima i praktičnu dimenziju. Oslikana mašina za pranje rublja na zidu će poslužiti kao orijentir studenticama i studentima koji traže praonicu, olakšavajući im integraciju u studentski život. Također, projekt će služiti kao poticaj za druge kreativne studente da se pridruže inicijativi i doprinesu svojim idejama, stvarajući tako zajedničko umjetničko nasljeđe Kampusa. Ova inicijativa nije samo o bojama na zidu, već o stvaranju prostora u kojem umjetnost postaje sastavni dio svakodnevnog studentskog iskustva. Odabir raznih boja na zidu nije slučajan, šarenilo boja na zidu predstavlja kulturnu raznolikost, toleranciju i inkluzivnost.

Imala sam priliku raditi na svom kreativnom izražavanju oslikavanjem zida neobičnom i unikatnom idejom. Uz to provedba projekta mi predstavlja izvor osobnog zadovoljstva i ponosa, ali mi je i pružila dragocjeno iskustvo u planiranju, organizaciji i realizaciji projekta. Pozitivne reakcije prolaznika i pratitelja na društvenim mrežama dodatno su me motivirale za buduće privatne projekte.

Voditeljica projekta je EFRI studentica Raffaella Ljevar, a projekt se proveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.