21. lipnja 2024.

SAJAM STUDENTSKIH RADOVA 2024

Na ovogodišnjem Sajmu studentskih radova u Galeriji SKC izlagao je rekordan broj izlagačica i izlagača, njih ukupno 33. Izlagale su studentice, studenti i alumni Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci.

U pravom smisli riječi vrući Sajam studentskih radova otvoren je jučer (četvrtak, 20. lipnja 2024.) u Galeriji SKC.

Studentska kreativnost na uzavreli je dan osvježila Kružnu ulicu brojnim aktivnostima.

Uz oslikavanje ulice u suradnji s Urbanim separeom, osvježenje se moglo pronaći uz voćne sladolede, koktele Kluba mladih, palačinke Urbanog separea u studentskog produkciji uz neizostavnu glazbeno studentsku atmosferu i crtanje portreta uživo.

Izložbeni program sajma nudio je raznovrsnu ponudu crteža, grafike, printeva, tekstila, slikarskih i kiparskih radova čak 33 izlagačica i izlagača.

Sajmom su već tradicionalno predstavljeni studentski radovi riječkoj publici, ali i turistima koji su jučer posjetili galeriju u potrazi za lokalnim originalnim proizvodima. Spajanjem ljubitelja umjetnosti sa studenticama i studentima umjetnosti sajam je stvorio brojne prilike za pronalazak unikatnog umjetničkog djela i neke buduće suradnje.

Izložba radova otvorena je i u petak 21. 6. 2024. od 17 do 20 sati (Kružna 6, Rijeka).

Popis izlagačica i izlagača: Mia Naletina, Mateja Ozmec, Vanna Janković, Klara Dujmović, Lea Maravić, Ira Andrea Potnar, Ema Cvetković, Timna Malešević, Miriam Bajčić, Andrina Giljača, Nika Dušak, Nika Zubović, Ela Štefanac, Mateja Kirin, Daria Kopylova, Nadia Domijan, Andrea Dokozić, Tea Domislović, Bruno Dorkić, Patricija Ferek, Elena Kiss, Marija Zorić, Ivana Babić, Karlo Senta, Marija Konfic, Antonio Vranjić, Barbora Voráčková, Alex Čolakovac, Mirna Gusić, Bobbin, Anita Kos, Stjepan Pranjković, Tanja Blašković (Eston teco).

SAJAM STUDENTSKIH RADOVA 2024

Ovogodišnji Sajam studentskih radova održat će se čak dva dana s otvorenjem u četvrtak, 20. lipnja 2024. u Galeriji SKC (Kružna 6, Rijeka). Ulaz slobodan!

Zakačite se za umjetnost. Zakačite umjetnost.

Na ovogodišnjem Sajmu studentskih radova izlaže čak 33 studentica, studenata i alumna APURI-ja. Otvorenje je u četvrtak (20. lipnja) od 16 sati, a osim izložbe organiziran je popratni program sve do 22 sata. Osvježenje je u organizaciji Kluba mladih, palačinke u suradnji s Urbanim separeom (s kojima usput oslikavamo ulicu), a za atmosferu je zadužen DJ belovic. Uz raznovrsnu ponudu crteža, grafike, printeva, tekstila, slikarskih i kiparskih radova, organizirano je i crtanje portreta uživo!

Sajmom, koji se već tradicionalno održava u Galeriji SKC, spajamo ljubitelje umjetnosti i studentice i studente umjetnosti. Osim predstavljanja riječkoj publici, cilj je izložbe povećanje vidljivosti studentskih radova u lokalnoj zajednici i stvaranje potencijalnih budućih suradnji. Tako svim zainteresiranima nudimo priliku pronaći unikatno umjetničko djelo kojeg će poželjeti ponijeti kući.

Pronađite unikatno djelo, zakačite se za umjetnost i ponesite je kući.

Izložba će biti otvorena i u petak 21. 6. 2024. od 17 do 20 sati. Ulaz slobodan!

Sajam studentskih radova 2024 – PRIJAVE

Studentski kulturni centar Sveučilišta u Rijeci poziva sve zainteresirane UNIRI studentice i studente te alumne da prijave svoje radove i sudjeluju na novom Sajmu studentskih radova u Galeriji SKC.

Sajam studentskih radova izložba je koja se već tradicionalno održava u Galeriji SKC s ciljem povećanja vidljivosti studentskih radova u lokalnoj zajednici te povezivanja studentica i studenata sa širom javnosti. Pozivamo sve zainteresirane UNIRI studentice i studente te alumne da prijave svoje radove za izlaganje na ovogodišnjem Sajmu studentskih radova koji će se održati 20. i 21. 6. 2024. u Galeriji SKC.

Ovom značajnom izložbom nastojimo stvoriti prilike za nova poznanstva, zabavu, učenje, razgovor, ali i priliku da svi zainteresirani pronađu originalno i unikatno umjetničko djelo kojeg će poželjeti ponijeti kući. Pozivamo vas da prijavite svoje najbolje radove koji će oživjeti izvan vaših glava i ateljea, radove koji će se rado „udomiti“, radove na koje ste toliko ponosni da ih jedva čekate izložiti javnosti!

Do sada je na ovoj izložbi izlagalo preko 70 različitih studentica i studenata, mladih umjetnica i umjetnika koji su udomili svoje umjetnine i predstavili se riječkoj publici.

Rok za prijavu je  13. 6. 2024. u 12:00, a pravo na prijavu imaju sve studentice i studenti Sveučilišta u Rijeci te alumni koji su diplomirali u posljednje tri godine. Prijave se vrše online, ispunjavanjem pristupnog obrasca, a moguće je prijaviti najviše tri rada (tri serije rada ukoliko je riječ o manjim radovima kao što su print, nakit, itd.). Prijavom pristajete na organizacijske i tehničke uvjete provedbe izložbe.

OBRAZAC PRIJAVE (ROK: 13. lipnja u 12 sati).

Za sva dodatna pitanja možete nam se javiti na skc.galerija@gmail.com

Novi list

FB događaj