07. listopada 2024.

50. obljetnica Akademskog Astronomskog Društva – Rijeka

Prigodnom izložbom na postamentima na Korzu, Akademsko astronomsko društvo Rijeka obilježilo je 50. obljetnicu kontinuiranog djelovanja od osnutka.

Ova izložba kojom se nastoji dodatno popularizirati rad društva i astronomije, od danas gostuje na sveučilišnom Kampusu.

Izložba obuhvaća mnogobrojne aktivnosti AAD-a Rijeka kroz njegovu povijest, počevši od popularizacije znanosti i tehničke kulture među građanstvom, preko edukacije generacija učenika i studenata, zalaganja za izgradnju modernog astronomskog centra u našem gradu, sudjelovanja na astronomskim ekspedicijama i natjecanjima, izrade astrofotografije, do raznovrsnih astronomskih projekata i istraživanja koja su ostvarena u posljednjih 50 godina.

Rad društva možete pratiti putem profila na društvenoj mreži FB: Akademsko Astronomsko Društvo – Rijeka.